فروشنده یا ارائه دهنده خدمات

بهترین بردگیم‌هایی که می‌توانید تعطیلات نوروز در دورهمی‌ها بازی کنید

 1. خانه
 2. Uncategorized
 3. جزئیات نویسنده
بهترین بردگیم‌هایی که می‌توانید تعطیلات نوروز در دورهمی‌ها بازی کنید


سال نو و تعطیلات نوروز به زودی فرا می‌ررسد، رفت و آمد‌ها زیاد شده و مهمانان زیادی خواهید داشت. به جز خوردن شیرینی و آجیل و تعریف کردن خاطرات خوب، چیزی که می‌توانید با آن لحظات خوبی را به دور از فضای مجازی تجربه کنید، تجربه‌ی بازی‌های رومیزی است. هرچند با وجود گزینه‌های بی‌شماری که در دسترس است، انتخاب بازی مناسب برای دورهمی‌های شما می‌تواند یک چالش باشد. حال در این مقاله به معرفی برترین‌ بازی‌های رومیزی برای دورهمی‌های تعطیلات نوروز خواهیم پرداخت؛ بازی‌هایی که به شما اطمینان می‌دهند که راهی ایده‌آل برای تبدیل دورهمی‌های خود به شبی فراموش‌نشدنی داشته باشید.

۱۰. Telestrations

بازی Telestrations

 • تعداد بازیکنان: ۴ تا ۸ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۱۲ سال
 • دشواری: آسان
 • مدت زمان بازی: ۳۰ دقیقه

بازی Telestrations یک انتخاب عالی برای خانواده‌ها، مهمانی‌های کوچک یا گردهمایی با دوستان جدید و قدیمی است که می‌تواند حسابی یخ افراد را بشکند. این بازی به شدت ساده است و در آن بازیکنان با کتابچه‌ای شروع به کار می‌کنند. یک بازیکن یک کلمه یا عبارت مخفی را در صفحه‌ی اول می‌نویسد، سپس آن را تا می‌کند تا نوشته را پنهان کند. سپس کتابچه در بین گروه پخش می‌شود و هر بازیکن به طرح فرد قبلی نگاه می‌کند، آن را به روش خود تفسیر می‌کند و سپس آنچه را که در صفحه‌ی بعدی می‌بیند ترسیم می‌کند. این روند تا زمانی ادامه می‌یابد که دفترچه به بازیکن اصلی بازگردد. زیبایی Telestrations در تفسیر‌های نادرست اجتناب‌ناپذیر از طرح‌ها و دگرگونی‌های خنده‌داری است که رخ می‌دهند. در واقع چیزی که به عنوان یک عبارت ساده شروع می‌شود، می‌تواند در پایان به چیزی کاملا غیرقابل تشخیص تبدیل شود و منجر به خنده‌های فراوانی شود.

فراتر از خنده، Telestrations به هیچ مهارت هنری نیاز ندارد و آن را برای بازیکنان در تمام سنین و توانایی‌ها مناسب می‌کند. از طرفی در آن بازیکنان تشویق می‌شوند خارج از چارچوب فکر کنند و نقاشی‌ها را به روش‌های منحصر به فرد تفسیر کنند. همچنین بازی بر اهمیت ارتباط واضح، حتی در مواجهه با سوء تفاهمات احتمالی، تاکید می‌کند. بنابراین، دوستان و خانواده‌ی خود را گرد هم آورید، یک نسخه از Telestrations بگیرید و برای یک شب هیجان‌انگیز آماده شوید.

۹. Photosynthesis

بازی رومیزی فتوسنتز

 • تعداد بازیکنان: ۲ تا ۴ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۱۰ سال
 • دشواری: متوسط
 • مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه

در دنیای بازی رومیزی فتوسنتز، بازیکنان در حال ساختن یک امپراتوری یا تسخیر سرزمین نیستند. در عوض، آن‌ها به کفش‌های درختان سر به فلک کشیده یا بهتر است بگوییم درون ریشه‌های آن‌ها قدم می‌گذارند و برای نور خورشید و منابع مختلف در یک اکوسیستم جنگلی پرجنب‌وجوش رقابت می‌کنند. این بازی از زمان عرضه‌ی خود توانسته علاقه‌مندان به آثار استراتژی و طبیعت را به خود جذب کند. فتوسنتز ترکیبی منحصر به فرد از استراتژی و مدیریت منابع است. بازیکنان بذر‌ها را می‌کارند، آن‌ها را به شکل نهال پرورش می‌دهند و سپس آن‌ها را به درختان بالغ تبدیل می‌کنند. هر مرحله به نور خورشید نیاز دارد که به طور هوشمندانه‌ای با یک دیسک چرخشی خورشید که در اطراف تخته حرکت می‌کند نشان داده می‌شود.

همانطور که درختان رشد می‌کنند، سایه میندازند و به طور بالقوه نور خورشید را برای رقبای خود مسدود می‌کنند. این یک گیم‌پلی پویا از موقعیت‌یابی و برنامه‌ریزی را ایجاد می‌کند که در آن بازیکنان باید حرکت خورشید را پیش‌بینی کنند و درختان خود را به‌ نوعی قرار دهند تا دریافت نور خود را به حداکثر برسانند. از طرفی طراحی بصری بازی نیز به اندازه‌ی گیم‌پلی آن جذاب است و بازیکنان را در دنیای خود غرق می‌کند. در نهایت چه یک علاقه‌مند به سبک استراتژی باشید و چه صرفا به دنبال یک تجربه‌ی بازی رومیزی زیبا و جذاب هستید، فتوسنتز یک چالش لذت‌بخش را ارائه می‌دهد.

۸. Ticket to Ride

بازی Ticket to Ride

 • تعداد بازیکنان: ۲ تا ۵ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۸ سال
 • دشواری: آسان
 • مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه

بازی Ticket to Ride یک اثر رومیزی محبوب است که بازیکنان را به ماجراجویی با قطار در سراسر دنیا بسته به هر نسخه می‌رود. این بازی به دلیل سادگی خود شناخته شده است و به شدت مناسب دورهمی‌ها محسوب می‌شود. در این اثر بازیکنان کارت‌های رنگی واگن‌های قطار را جمع‌آوری می‌کنند تا مسیرهای راه‌آهنی را که شهرها را به هم متصل می‌کنند، جمع‌آوری کنند. مسیرهای طولانی‌تر امتیاز بیشتری کسب می‌کنند و بازیکنان همچنین با اتصال شهرهای خاص دوردست نیز امتیاز کسب خواهند کردند.

این بازی تعادل مناسبی از استراتژی و شانس ارائه می‌کند، زیرا بازیکنان تصمیم می‌گیرند که کارت‌های بیشتری بکشند، مسیرها را برای خود کنند یا وظایف جدید را در نوبت خود انتخاب کنند. بازی زمانی به پایان می‌رسد که تعداد مشخصی از مسیرها برای یک نفر باشد و بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد، برنده می‌شود. در نهایت از نکات مثبت بازی می‌توان به ارزش تکرار بالا و آرامش‌بخش بودن آن اشاره کرد. با این حال پس از مدتی تجربه‌ی آن، در نهایت تمام مسیرها را یاد خواهید گرفت و بازی جذابیت خود را احتمالا تا حدی از دست خواهد داد.

۷. Cranium

بازی Cranium

 • تعداد بازیکنان: ۴ تا ۲۰ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۱۳ سال
 • دشواری: آسان
 • مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه

بازی Cranium که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد، یک اثر دورهمی محبوب است که مهارت‌های مختلف شما را مورد آزمایش قرار می‌دهد و این مورد آن را به یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها برای گردهمایی‌ها و شب‌نشینی‌ها تبدیل می‌کند. این بازی در واقع شامل فعالیت‌هایی است که حوزه‌های مختلف تفکر و خلاقیت شما را به چالش می‌کشد. در این اثر بازیکنان به تیم‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و به نوبت در اطراف تخته حرکت می‌کنند. آمدن روی یک فضای خاص دسته‌بندی چالش را تعیین می‌کند که می‌تواند شامل طراحی، پاسخ به سوالات مختلف، املای معکوس و غیره باشد.

هر تیم یک محدودیت زمانی برای تکمیل چالش و کسب امتیاز دارد. در نهایت اولین تیمی که به مرکز تخته برسد و چالش نهایی را با موفقیت انجام دهد، برنده‌ی بازی است. به طور کلی کرانیوم یک تجربه‌ی سرگرم‌کننده است که شامل اسپین‌آف‌های مختلفی می‌شود که برخی از آن‌ها دارای مینی‌گیم‌هایی یک دقیقه‌ای نیز هستند.

۶. ESPN Trivia Night

بازی ESPN Trivia Night

 • تعداد بازیکنان: ۲ تا ۱۰ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۱۰ سال
 • دشواری: متوسط
 • مدت زمان بازی: ۵۰ دقیقه

اگر عاشق ورزش هستید، ESPN Trivia Night باید در بین بازی‌های شما باشد. در این بازی علاوه‌بر آزمایش دانش ورزشی خود، مهارت‌های فکری و فیزیکی خود را نیز به نمایش خواهید گذاشت. برخلاف بسیاری از بهترین بازی‌های رومیزی مخصوص دورهمی‌ها، این بازی مشتاق است بدن شما را به اندازه‌ی مغزتان حرکت دهد. حتی اگر به سوالات مربوط به نکات به ظاهر بی‌اهمیت ورزشی پاسخ می‌دهید، اشتباه کردن در یکی از آن‌ها به شما امکان می‌دهد با یک چالش کوچک مقابله کنید که می‌تواند برای شما یک امتیاز کسب کند.

این بدان معناست که حتی علاقه‌مندان به آثاری نه چندان ورزشی نیز می‌توانند اوقات خوبی را سپری کنند. علاوه‌بر این بحث سر اینکه آیا فرد مورد نظر امتیاز کسب کرده یا خیر، کمی هرج و مرج سالم را به آن اضافه می‌کند. در نهایت تنوع گسترده‌ای از کارت‌ها به این معنی است که بازی ارزش تکرار بالایی دارد و ساعات زیادی شما و همراهانتان را سرگرم خواهد کرد.

۵. Pinch ‘n’ Pass

بازی Pinch 'n' Pass

 • تعداد بازیکنان: ۳ تا ۶ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۱۲ سال
 • دشواری: متوسط
 • مدت زمان بازی: ۳۰ دقیقه

بازی Pinch ‘n’ Pass ممکن است ساده به نظر برسد، اما این به هیچ وجه چیز بدی نیست. این اثر همچنین برای افرادی که بازی‌های رومیزی را دوست ندارند عالی است. هیچ قانون پیچیده‌ای در بازی وجود ندارد که بتواند ذهن شما را درگیر کند، درک آن آسان است و هیچ انتظاری برای عدم شرکت شما وجود ندارد. دلیل آن این است که بازی حول محور پاسخ سریع است.

این بازی حول دو نوع کارت متمرکز شده است یعنی کارت‌های پینچ و کارت‌های پاس. هر کارت یک دسته‌بندی مانند بازیگران مشهور، مدل‌های مختلف پیتزا یا چیزهایی که قرمز هستند را نشان می‌دهد. در واقع وقتی روی پینچ می‌آیید، یک کارت می‌کشید و زمان مشخصی برای نام‌گذاری موارد بیشتری از دسته نسبت به هر بازیکن دیگری که همان کارت را در دست دارد، دارید. اگر موفق شدید، کارت را کنار می‌گذارید و روی تخته جلو می‌روید. هدف این است که اولین بازیکنی باشید که در صفحه‌ی بازی به خط پایان می‌رسد.

۴. Herd Mentality

بازی Herd Mentality

 • تعداد بازیکنان: ۴ تا ۲۰ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۱۰ سال
 • دشواری: آسان
 • مدت زمان بازی: ۳۰ دقیقه

شب‌های بی‌اهمیت و روتین‌های معمولی را فراموش کنید چرا که Herd Mentality با ترکیبی منحصربه‌فرد از عناصر اجتماعی و رقابت خنده‌دار، شب‌های شما را حسابی سرگرم‌کننده خواهد کرد. در این بازی بازیکنان با سؤالات عجیب و غریب مانند غذایی با یک سوراخ در آن را نام ببرید یا بهترین طعم بستنی چیست؟ با این حال نکته‌ی کلیدی دانستن پاسخ درست نیست، بلکه پیش‌بینی این است که اکثریت بازیکنان چه چیزی را انتخاب می‌کنند. اگر پاسخ شما با اکثریت مطابقت داشته باشد، برنده می‌شوید. به طور کلی قوانین بازی بسیار ساده هستند و آن را برای بازیکنان در هر سن و تجربه‌ای عالی می‌کند. در هر صورت اگر به دنبال اثری هستید که تضمینی برای خنده، جرقه‌ی مکالمات طولانی و ایجاد خاطرات ماندگار باشد، این اثر یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود.

۳. !Sushi Go

Sushi Go!

 • تعداد بازیکنان: ۲ تا ۵ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۸ سال
 • دشواری: آسان
 • مدت زمان بازی: ۱۵ دقیقه

سوشی گو! یک بازی کارتی بسیار جذاب است که برای بازیکنان تقریبا در تمامی سنین مناسب است. در این بازی، بازیکنان نقش سرآشپز‌های سوشی را بر عهده می‌گیرند و کارت‌هایی را برای جمع‌آوری مجموعه‌های سوشی و کسب امتیاز می‌کشند. یادگیری بازی ساده است اما عمق استراتژی شگفت‌انگیزی را ارائه می‌دهد که آن را به انتخابی عالی برای گیمر‌های معمولی و با تجربه تبدیل می‌کند. سوشی گو! در سه دور بازی می‌شود. در هر دور، بازیکنان به طور همزمان کارت‌هایی را از دستی که دور میز پخش می‌شود، می‌کشند. هر بازیکن یک کارت را برای نگه داشتن انتخاب می‌کند و کارت‌های باقی مانده را به بازیکن بعدی می‌دهد. این کار تا زمانی که همه‌ی کارت‌ها آماده شوند ادامه می‌یابد. هنگامی که همه‌ی کارت‌ها آماده شدند، بازیکنان انتخاب‌های خود را نشان می‌دهند و بر اساس انواع سوشی‌ای که جمع‌آوری کرده‌اند امتیاز کسب می‌کنند.

پس از هر دور، کارت‌های امتیازدهی کنار گذاشته می‌شوند و یک دور جدید با یک دسته کارت جدید آغاز می‌شود. پس از سه دور، بازیکنی که بیشترین امتیاز را به دست آورد، برنده بازی است. گفتنی است که با انواع مختلف کارت‌های سوشی برای جمع‌آوری، سوشی گو ارزش تکرار بسیار بالایی دارد. در این میان علاوه‌بر نسخه‌ی اصلی سوشی گو، چندین نسخه‌ی دیگر نیز موجود است که کارت‌ها و مکانیزم‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کند. این نسخه‌ها می‌توانند به تازگی و جذاب نگه داشتن بازی حتی برای با تجربه‌ترین بازیکنان کمک کنند.

۲. Blockbuster

بلاک‌باستر

 • تعداد بازیکنان: ۴ تا ۸ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۱۴ سال
 • دشواری: آسان
 • مدت زمان بازی: ۲۰ دقیقه

بلاک‌باستر یک بازی دورهمی با مضمون فیلم است که در آن بازیکنان به صورت تیمی یا انفرادی در راندهای مختلف به رقابت می‌پردازند تا دانش فیلم و مهارت‌های بازیگری خود را آزمایش کنند. گیم‌پلی بازی دارای دو دور اصلی است. در یک دور تیم‌ها برای نام‌گذاری فیلم‌ها بر اساس دسته‌بندی معین در یک محدودیت زمانی رقابت می‌کنند و در دور دیگر تیم‌ها به نوبت بازی می‌کنند، از سرنخ‌های یک کلمه‌ای استفاده می‌کنند یا دیالوگ‌های فیلم را برای هم تیمی‌های خود نقل‌قول می‌کنند تا عنوان فیلم را حدس بزنند. این اثر به دلیل یادگیری آسان ارزش تکرار تقریبا بی‌نهایت، یک بازی رومیزی ضروری برای دورهمی‌ها محسوب می‌شود. گفتنی است که با وجود اینکه یک بازی مسابقه‌ای است، برای لذت بردن از آن لازم نیست چیز زیادی در مورد سینما بدانید و بهتر از به منطق خود رجوع کنید.

۱. One Night Ultimate Werewolf

بازی One Night Ultimate Werewolf

 • تعداد بازیکنان: ۳ تا ۱۰ نفر
 • رده‌‌ی سنی: بالای ۸ سال
 • دشواری: متوسط
 • مدت زمان بازی: ۱۰ دقیقه

این یک نسخه ساده‌ی از بازی کلاسیک Ultimate Werewolf است که برای دورهمی‌ها بسیار عالی است. بازی در طول یک شب و صبح روز بعد اتفاق می‌افتد. به بازیکنان نقش‌های مخفی داده می‌شود، مانند گرگینه‌ها، روستاییان، پیشگو، مشکل‌ساز و دیگران که هر کدام دارای توانایی‌های منحصربه‌فردی هستند. در طول شب، بازیکنان به نوبت اقداماتی را بر اساس نقش خود انجام می‌دهند. برای مثال، گرگینه‌ها ممکن است مخفیانه با هم ملاقات کنند تا بازیکنی را برای حذف انتخاب کنند، در حالی که بیننده ممکن است به نقش بازیکن دیگر نگاه کند.

در صبح، بازیکنان درباره چیز‌هایی که در طول شب یاد گرفته‌اند صحبت می‌کنند و سعی می‌کنند بفهمند که گرگینه‌ها چه کسانی هستند. اگر روستاییان موفق شوند همه‌ی گرگینه‌ها را از بین ببرند، برنده می‌شوند. در غیر این صورت، گرگینه‌ها برنده می‌شوند. هر دور از بازی حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشند که آن را برای تجربه‌های مکرر یا بازی با یک گروه بزرگ عالی می‌کند. از طرفی نقش‌های پنهان و توانایی‌های منحصربه‌فرد لایه‌ای از پیچیدگی و جذابیت را به بازی اضافه می‌کنند، زیرا بازیکنان سعی می‌کنند بفهمند به چه کسی اعتماد کنند و به چه کسی مشکوک شوند.

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

نوشته بهترین بردگیم‌هایی که می‌توانید تعطیلات نوروز در دورهمی‌ها بازی کنید اولین بار در دیجی‌کالا مگ. پدیدار شد.Source link

دیدگاه خود را بنویسید

تماس فوری