فروشنده یا ارائه دهنده خدمات

شستن ملحفه چرک مرده به 3 روش عالی!

 1. خانه
 2. Uncategorized
 3. جزئیات نویسنده

[ad_1]

تمیز کردن و شستن ملحفه چرک مرده به دلیل نفوذ آلودگی و کثیفی در عمق تار و پود پارچه، آسان نیست و بهتر است با اقدامات پیشگیرانه و با استفاده از روش‌های صحیح از ایجاد چرک مردگی در ملحفه جلوگیری کنید.

اگر ملحفه‌‌های شما چرک مرده و کدر شده‌اند لازم است شوینده‌های قوی و موثری را به کار ببرید تا آلودگی‌های پارچه را از بین ببرند. در ادامه با تکنیک‌های از بین بردن چرک مردگی ملحفه آشنا می‌شویم و پاک‌کننده‌های موثر و کاربردی را معرفی خواهیم کرد.

 شما می‌توانید برای نظافت ویژه وسایل و تمیز کردن ساختمان محل کار یا منزل خود از مهارت و تجربه نیروهای خدماتی و نظافتی آچاره استفاده کنید. نیروهای مجرب و متعهد خدماتی در کوتاه‌ترین زمان، نظافت کامل ساختمان شما را انجام خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ارائه خدمات و آگاهی از نظافت منزل به صفحه نظافت منزل و ساختمان مراجعه کنید. 

نکات کلیدی

 • چرک مردگی در اثر ماندگار شدن لکه‌ها در ملحفه ایجاد می‌شود.
 •  از بین بردن چرک مردگی ملحفه با روش‌های طبیعی و شیمیایی امکان‌پذیر است.
 • ترکیباتی مانند بوراکس، هیدروژن پر اکسید و لکه‌برهای تجاری موجود در بازار برای شستن ملحفه چرك مرده مناسب هستند.
 • با استفاده از ترکیبات طبیعی مانند سرکه و نمک، لیمو و نمک، جوش شیرین و لیمو می‌توان چرک مردگی ملحفه را برطرف کرد.

منظور از چرک مردگی ملحفه چیست؟

چرک مردگی در ملحفه‌های رنگ روشن بیشتر اتفاق می‌افتد. این ملحفه‌ها به دلیل رنگ خاص خود باید به‌درستی شسته شوند. در غیر این صورت لکه‌ها به خوبی از بین نرفته و اصطلاحا می‌گوییم چرک مردگی در ملحفه ایجاد می‌شود.

البته این به معنای عدم ایجاد چرک مردگی در ملحفه‌های تیره نیست؛ بلکه چرک مردگی در ملحفه‌های روشن بیشتر خود را نشان می‌دهد. بهترین کار این است که نگذارید در ملحفه لک ایجاد شود و با به‌کارگیری روش‌های مراقبتی مناسب از ایجاد لک و کثیفی در ملحفه خودداری کنید.

برای شستن ملحفه چرک مرده روش‌های زیادی وجود دارد. احتمالا برایتان سوال پیش می‌آید که ملحفه را با دست بشوییم یا ماشین لباسشویی؟ از چه ماده‌ای برای شستن ملحفه استفاده کنیم؟ بهترین روش شستن ملحفه چرک مرده چیست؟ در ادامه پاسخ تمام این سوالات را خواهیم داد.

شستن ملحفه چرك مرده

شوینده‌های مناسب برای شستن ملحفه چرک مرده سفید

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن روبه‌رو شده‌اند، چرک مرده شدن ملحفه‌های سفید است. روش‌های زیر برای شستشو ملحفه سفید در خانه پیشنهاد می‌شوند. 

1. استفاده از لکه‌بر یا شوینده‌های شیمیایی

می‌توانید از لکه‌بر برای سفید کردن ملحفه زرد شده استفاده کنید.لکه‌بر را روی قسمت لکه‌دار ملحفه بریزید و نیم ساعت صبر کنید. سپس آن را بشویید.

لکه‌برهای لباس معمولا ایمن هستند و به تار و پود پارچه آسیبی وارد نمی‌کنند؛ اما توصیه می‌کنیم به هنگام استفاده از این محصولات، حتما طبق دستوالعمل مندرج روی محصول عمل کنید تا ضمن لکه گیری ملحفه، پارچه آن آسیبی نبیند.

مشاهده رایگان هزینه خدمات نظافت منزل و ساختمان!

2. استفاده از محلول جوش شیرین و لیمو

یک روش طبیعی برای سفید کردن ملحفه زرد شده وجود دارد و آن استفاده از جوش شیرین و لیمو است. روی محل دارای لک، جوش شیرین بریزید. یک لیموترش را نصف کنید و نیمی از آن را روی جوش شیرین قرار دهید. اجازه دهید تا 30 دقیقه در همین حالت سپری شود. بعد از این مدت لکه روی ملحفه از بین خواهد رفت.

3. استفاده از محلول سرکه یا لیمو ترش به همراه نمک

هربک از این ترکیبات (سرکه و نمک یا لیمو ترش و نمک) را با یک پیمانه پودر رختشویی و مقداری آب جوش مخلوط کنید. ملحفه لکه‌دار را به مدت 1 ساعت در آن قرار دهید و سپس ملحفه را بشویید.

 اگر چه رنگ سفید لکه و کثیفی را بیشتر روی خود نشان می‌دهد، اما همین رنگ روشن به عنوان هشدار برای شما عمل می‌کند تا بدانید وقت تمیز کردن و شستن ملحفه فرا رسیده است.

در این صورت به طور مرتب ملحفه را تمیز خواهید کرد. در نتیجه لکه‌های ماندگار و مقاوم در ملحفه ایجاد نخواهد شد.

تکنیک‌های از بین بردن چرک مردگی ملحفه

علاوه بر اینکه لازم است برای شستن ملحفه چرک مرده از شوینده و پاک‌کننده‌های قوی استفاده کنید، نحوه شستشوی و لکه‌بری هم مهم است. در نظر داشته باشید که ملحفه چرک مرده، لکه‌های عمیق و قدیمی دارد که باید به روش خاصی پاک شوند.

برای از بین بردن چرک مردگی ملحفه استفاده از تکنیک‌های زیر نیز مفید خواهد بود.

1. شستن ملحفه چرک مرده با قرص آسپرین

از بین بردن چرک مردگی ملحفه با قرص آسپرین امکان‌پذیر است. بدین منظور باید چند عدد قرص آسپرین را بشکنید و در یک سطل یا ظرف بزرگ آب حل کنید.

ملحفه چرک مرده را درون سطل قرار دهید و صبر کنید تا چندین ساعت در آن باقی بماند. به‌گونه‌ای ملحفه را درون سطل قرار دهید که آب کاملا سطح ملحفه را بپوشاند.

شستشو ملحفه سفید در خانه

2. استفاده از هیدروژن پراکسید برای شستن ملحفه چرک مرده

استفاده از نصف فنجان محلول هیدروژن پراکسید 3 درصد مخلوط با آب یک روش مناسب برای از بین بردن لکه‌های قدیمی روی ملحفه و چرک مردگی آن است.

برای اثربخشی بیشتر این محلوللازم است که ملحفه را به مدت چند ساعت در این ترکیب قرار دهید و سپس بشویید.

3. از بین بردن چرک مردگی با بوراکس

می‌توانید در زمان شستن ملحفه چرک مرده در لباسشویی نصف فنجان بوراکس را به همراه پودر رختشویی به ماشین لباسشویی اضافه کنید. در مرحله آبکشی نیز یک چهارم فنجان هیدروژن پراکسید به ماشین اضافه کنید.

شستن ملحفه چرک مرده در لباسشویی

گزینه شستن ملحفه در لباسشویی یکی دیگر از روش‌های شستن ملحفه چرک مرده است که می‌تواند بسیار موثر باشد. شما می‌توانید برای شستن بالش هم از این روش استفاده کنید، به شرطی که به چند نکته توجه داشته باشید:

 • ملحفه‌ها نسبت به لباس‌های معمولی ضخیم‌تر هستند و باید برنامه شستشوی مخصوص را فعال کنید. به طور معمول در اکثر ماشین‌های لباسشویی برنامه duvet مربوطه به شستشوی ملحفه است.
 • اضافه کردن بوراکس به ماشین لباسشویی راه خوبی برای از بین بردن چرک مردگی ملحفه است.
 • اضافه کردن هیدروژن پر اکسید در مرحله آبکشی نیز برای از بین بردن چرک مردگی نتیجه عالی به دنبال خواهد داشت.

گزینه شستن ملحفه در لباسشویی

روش مناسب شستن ملحفه در لباسشویی چیست؟

برای اطمینان از شستن مناسب ملحفه نکات زیر را رعایت کنید:

 • سعی کنید در زمان قرار دادن ملحفه در لباسشویی فضای خالی مناسبی وجود داشته باشد. در این صورت ملحفه‌ها بهتر شسته می‌شوند.
 •  بهتر است از آب گرم برای شستن ملحفه‌ها استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که آب داغ رنگ‌ها را محو می‌کند؛ بنابراین درجه گرمای آب را متعادل تنظیم کنید. آب سرد نیز ممکن است به خوبی لکه‌ها را تمیز نکند.
 • از شوینده‌های مناسب ملحفه برای تمیز کردن آنها استفاده کنید. استفاده از شوینده‌های قوی ممکن است به بافت ملحفه آسیب برساند و آن را خیلی زود فرسوده کند.

نظافت خانه و ساختمان با تیم کاربلد آچاره

شستن ملحفه چرک مرده با دست

می‌توانید ملحفه چرک مرده را به روش خانگی و با دست نیز بشویید. در این صورت تمرکز شما بر قسمت لکه‌دار بیشتر است و بهتر می‌توانید مواد پاک‌کننده را به این قسمت برسانید. این روش تمیز کردن ملحفه با مواد طبیعی یا شوینده‌های شیمیایی انجام می‌گیرد.

در هر صورت لازم است که برای شستن ملحفه چرک مرده با دست، از دستکش استفاده کنید تا مواد اسیدی شوینده‌ها به پوست دستان شما آسیبی نرسانند.

شستن ملحفه چرک مرده با دست

سخن پایانی

با شستشوی منظم ملحفه‌ها از ایچاد لکه و چرک مردگی روی ملحفه پیشگیری کنید. این بهترین روش برای تمیز نگه داشتن پارچه‌های سفید است. برای شستن ملحفه چرک مرده نیز لازم است که از مواد شوینده قوی و ایمن استفاده کنید تا ملحفه‌ها کاملا تمیز و درخشان شوند.

سوالات متداول

شستشو ملحفه سفید در خانه چگونه انجام می‌شود؟

شستشو ملحفه سفید در خانه را می‌توانید با دست یا ماشین لباسشویی انجام دهید. همچنین می‌توانید لکه‌های روی ملحفه سفید را با روش‌های طبیعی یا شیمیایی از بین ببرید.

کدام مواد طبیعی برای لکه‌ گیری ملحفه مناسب هستند؟

ترکیب سرکه و نمک، لیمو و نمک، جوش شیرین و لیمو از ترکیبات طبیعی مناسب برای لکه‌گیری ملحفه هستند.

آیا سفید کردن ملحفه زرد شده امکان‌پذیر است؟

بله. با استفاده از روش‌های طبیعی یا شوینده‌های شیمیایی می‌توانید ملحفه زرد شده را سفید کنید. در صورت استفاده از شوینده‌های تجاری حتما برچسب استفاده از محصول را به خوبی مطالعه کنید.

به این پست امتیاز دهید

نوشته شستن ملحفه چرک مرده به 3 روش عالی! اولین بار در مجله وبسایت آچاره. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاه خود را بنویسید