فروشنده یا ارائه دهنده خدمات

بررسی تفاوت مایکروفر و مایکروویو و سولاردام

 1. خانه
 2. Uncategorized
 3. جزئیات نویسنده

[ad_1]

بسیاری از ما به طور دقیق تفاوت مایکروفر و مایکروویو و سولاردام را نمی‌دانیم و تصورمان این است که همه این‌ دستگاه‌ها یک کارآیی دارند؛ اما وقتی نوبت به خرید می‌رسد نمی‌توانیم تصمیم بگیریم که مایکروفر بهتر است یا مایکروویو یا سولاردام. 

اگر شما هم برای خرید و تصمیم‌گیری بین مایکروفر و مایکروویو و سولاردام تردید دارید، بهتر است ویژگی‌های هر سه دستگاه را به خوبی بشناسید.

شما برای تعمیر و رفع اختلال تنظیمات مایکروفر و سولاردام خود می‌توانید از طریق وبسایت آچاره در بخش تعمیر مایکروفر درخواست خود را ثبت کنید.

نکات کلیدی

 • مایکروویوها برای گرم کردن سریع و کارهای اولیه پخت و پز بسیار مناسب هستند.
 • غذا داخل مایکروویو ممکن است برشته و مغز پخت نشود. چون دارای تکنیک‌های پخت محدودی است.
 • مایکروفرها تطبیق‌پذیری، ظرفیت پخت و پز بیشتر و قابلیت برشته کردن غذا را دارند. 
 • مایکروفر ترکیبی از ویژگی‌های مایکروویو و فرهای سنتی است. 
 • سولاردام تکنولوژی جدید شرکت ال جی است و المنت‌های نوری در پخت غذا نقش اصلی را دارند. 

تفاوت مایکروفر و مایکروویو و سولاردام و طرز کارکرد آن‌ها

تفاوت‌های زیادی در کارکرد مایکروفر و مایکروویوو وجود دارد و حتی در بعضی مواقع جهت استفاده از ماکروفر در بارداری هشدارهایی داده می‌شود.

مایکروفر در واقع فر کوچکی است که می‌توانید پیتزا و کیک را داخل آن بپزید. حتی می‌توانید غذاهای از قبل آماده شده را در کوتاهترین زمان یخ‌زدایی و گرم کنید. از مایکروفر برای گریل کردن گوشت هم استفاده می‌شود. 

مکانیزم مایکروفر شامل المنت گرمایشی و فن است که هوای گرم را در محفظه پخت به گردش در می‌آورد. این کار به پخت یکنواخت‌تر و کامل‌تر غذا کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد غذاهای متنوع‌تری تهیه کنید.

تمام مراحل پخت و پز در مایکروفر توسط مگنترون و المنت‌های گرمایشی داخل دستگاه انجام می‌شود. زمانی که مایکروفر را روشن می‌کنید المنت‌های داخل آن گرم می‌شوند. سپس این حرارت در همه قسمت‌های داخل فر پخش می‌شود تا به غذای شما حرارت یکنواختی برسد. 

تفاوت مایکروفر و مایکروویوو

روی بدنه مایکروفر دکمه‌هایی تعبیه شده که هر کدام عملکرد خاصی دارند. با کمک این دکمه‌ها می‌توانید زمان پخت، نوع پخت و میزان حرارت مورد نیاز را تنظیم کنید. مایکروفر وسیله چند منظوره‌ای است که سرعت و راحتی پخت و پز را برای شما فراهم می‌کند. 

مایکروویو از نظر ظاهری خیلی شبیه به مایکروفر است. به همین دلیل بسیاری از ما آن‌ها را با هم اشتباه می‌گیریم. از تشعشعات مایکروویو که شکلی از تابش الکترومغناطیسی است برای تولید گرما در پخت غذا استفاده می‌شود. 

مایکروویوها با انتشار امواجی با محدوده فرکانسی حدود 2.45 گیگاهرتز کار می‌کنند که توسط آب، چربی‌ و قندهای موجود در غذا جذب می‌شود. امواج تولیدشده توسط مایکروویو باعث جنبش مولکول‌های آب موجود در غذا شده و گرما تولید می‌شود. 

این گرما به پختن یا گرم کردن غذا کمک می‌کند. در نتیجه مایکروویوها می‌توانند غذا را بسیار سریع‌تر از مایکروفر گرم کنند. در مایکروویو از اشعه الکترومغناطیسی برای گرم کردن غذا استفاده می‌شود. این امواج توسط مگنترون تولید می‌شوند که در مایکروفر هم نقش مهمی دارد. 

وقتی مایکروویو را روشن می‌کنید مگنترون شروع به کار می‌کند. امواج منتشر شده از مگنترون که دارای فرکانس ۲۴۵۰ مگاهرتز هستند بعد از برخورد با دیواره دستگاه به سمت غذا هدایت می‌شوند. نتیجه این برخورد فعال شدن مولکول‌های غذای در حال پخت است. 

این جنبش مولکولی رفته رفته شدیدتر می‌شود و به یک میلیون بار در ثانیه می‌رسد. این نوسان ملکولی باعث بالا رفتن دمای غذا و پخته شدن آن در زمانی کوتاه می‌شود. همه اینها زمانی خوب پیش می‌رود که درب مایکروویو بسته باشد. 

محاسبه رایگان هزینه تعمیرات مایکروویو!

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

بعد از این اطلاعات درباره هر دو دستگاه به بررسی تفاوت‌های آن‌ها بپردازیم. آپشن‌های ماکروفر به طور کلی بیشتر از ماکروویو است. یعنی مایکروفر قابلیت‌های بیشتری دارد. غذا داخل مایکروفر به خوبی مغز پخت می‌شود و زمان بیشتری طول می‌کشد. 

امواج منتشر شده از مگنترون در مایکروویو به عمق غذا نفوذ نمی‌کنند؛ بنابراین ممکن است به خوبی پخته نشود. در مایکروویوها از امواج گرمایی برای پخت غذا استفاده می‌شود. اما در مایکروفر المنت‌ها نقش مهم‌تری دارند. 

کدام بهتر است: مایکروویو یا مایکروفر؟

اگرچه مایکروویو و مایکروفر هر دو غذا را گرم می‌کنند، اما دستگاه‌های متفاوتی هستند. علاوه بر این انواع مختلفی از مایکروفرها و مایکروویوها در بازار موجود است که هر کدام ویژگی‌های متمایزی دارند.

مایکروویو یا مایکروفر از نظر سایز، سرعت پخت و پز، قیمت، روش پخت و تاثیرات روی غذا با هم تفاوت دارند. پس انتخاب با شماست که ببینید کدام یک برای مصرف شما مناسب‌تر است. 

تفاوت مایکروویوو و سولاردام

سولاردام یکی دیگر از وسایل پرکاربرد آشپزخانه است که آشپزی را برای ما آسان‌تر می‌کند. این وسیله جدید ترکیبی از امواج گرمایشی و مایکروویو است که روش پخت مشابه با مایکروویو دارد؛ اما در مکانیزم سولاردام از المنت‌های نوری استفاده شده که گرما و نفوذ بیشتری دارند.

تفاوت مایکروفر و مایکروویو و سولاردام

 • در پروسه پخت غذا با سولاردام از سیستم مگا هیتر سرامیکی و هالوژنی استفاده می‌شود. یعنی حرارت از همه جهات حتی از پایین به غذا برخورد می‌کند.
 • یکی دیگر از تفاوت‌های مایکروویو با سولاردام در شکل محفظه داخلی این دو دستگاه است. 
 • محفظه پخت مایکروویو و مایکروفر به صورت چهارگوش است؛ اما این محفظه در سولاردام استوانه‌ای است.
 • سولاردام مصرف انرژی بالاتری نسبت به ماکروویو دارد و غذا داخل آن سریعتر پخته می‌شود. 
 • سولاردام با مایکروفر و مایکروویو از نظر جنس سینی و محل دکمه‌ها متفاوت است. سینی مایکروویو پیرکس است اما سینی سولاردام از جنس فلز یا سرامیک انتخاب می‌شود. د
 • کمه‌ها و کلیدهای مایکروفر و مایکروویو در سمت راست دستگاه تعبیه شده‌اند. محل قرارگیری دکمه‌های سولاردام در قسمت بالای دستگاه است و در دستگاه از بالا باز می‌شود.
 • سولاردام تکنولوژی ابداعی شرکت ال‌ جی است و از ترکیب فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری استفاده شده است.

نصب و تعمیرات تخصصی مایکروفر با تیم آچاره

جمع‌بندی

در این مقاله با تفاوت مایکروفر و مایکروویو و سولاردام آشنا شدیم. در واقع سولاردام تکنولوژی جدید شرکت ال جی است که از سیستم مگا هیتر سرامیکی و هالوژنی برای پخت غذا استفاده می‌کند. این دستگاه شبیه به مایکروویو است و روش پخت مشابه با مایکروویو دارد و می‌توانید آن را جایگزین مایکروویو خود کنید. 

منابع

https://cooking.stackexchange.com

https://www.answers.com

سوالات متداول

مایکروویو یا مایکروفر یا سولاردام کدام بهتر است؟

مایکروویوها غذا را سریع‌تر می‌پزند و مصرف انرژی کمتری دارند؛ اما در برشته شدن یا ترد کردن روی غذا مؤثر نیستند. زمان پخت غذا در مایکروفرها بیشتر است و انرژی بیشتری مصرف می‌کنند. برای مغز پخت و برشته کردن غذا بهتر عمل می‌کنند.

آیا می‌توانم در مایکروویو نان بپزم؟

بله. می‌توانید از مایکروویو به عنوان فر استفاده کنید. البته اگر دارای سیستم کانوکشن باشد. مایکروویو با حالت کانوکشن مانند فر معمولی عمل می‌کند و برای پخت نان، کیک، کلوچه یا هر شیرینی دیگری مناسب است.

معایب پخت و پز در مایکروویو چیست؟

اگر غذایی که در مایکروویو قرار می‌دهید آب کافی نداشته باشد ممکن است سریع خشک شود. در این فرها فقط می‌توان از ظروف قابل استفاده در مایکروویو استفاده کرد.

به این پست امتیاز دهید

نوشته بررسی تفاوت مایکروفر و مایکروویو و سولاردام اولین بار در مجله وبسایت آچاره. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاه خود را بنویسید