فروشنده یا ارائه دهنده خدمات

روش شستن پتو با ماشین لباسشویی چگونه است؟

 1. خانه
 2. Uncategorized
 3. جزئیات نویسنده


دغدغه شستن پتو با ماشین لباسشویی حداقل یک بار ذهن شما را به خود درگیر کرده است. پتو به دلیل آن­که در معرض استفاده مکرر قرار می‌­گیرد، کثیف شده و احتیاج به شست‌وشو دارد. 

اگر پیش از این فکر می‌­کردید که راه‌کار شستن پتو تحویل آن به خشکشویی یا شست‌وشو با دست است، پیشنهاد می­‌کنیم این مقاله از مجله آچاره را دنبال کنید. در انتهای مقاله یاد می­‌گیرید چگونه پتو را به راحتی در ماشین لباسشویی شست‌وشو دهید.

در مجموع این موارد را انجام می‌دهیم که به نظافت منزل و تمیزی آن کمک کنیم و حس بهتری از فضای خانه به ما منتقل شود.

نکات کلیدی

 • برچسب مراقبت از پارچه را بررسی کنید تا از قابلیت شست‌وشوی ماشینی پتو مطمئن شوید.
 • تست رنگ‌دهی انجام دهید تا رنگ پتو به لباس‌های دیگر پس ندهد.
 • پتو را تکان دهید تا از آشغال، کرک و مو پاک شود.
 • پتو را به تنهایی در ماشین لباسشویی بیندازید.
 • از برنامه مناسب شستشوی پتو استفاده کنید (حدود یک ساعت).
 • پیشنهاد می‌شود نرم‌کننده را با احتیاط استفاده کنید و نصف فنجان سرکه سفید برای جلوگیری از لکه به کار ببرید.
 • وزن پتو در حالت خیس ۲ تا ۳ برابر سنگین‌تر می‌شود.
 • برای پتوهای سنگین‌تر از خشکشویی استفاده کنید.

آیا می‌­توان با ماشین لباسشویی پتو شست؟

پاسخ این سوال می‌­تواند مثبت یا منفی باشد. پیش از شستن پتو با ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید که جنس و رنگ پارچه با قراردادن در ماشین لباسشویی چندان دچار تغییر نمی‌­شود. برای این کار کافی است تا از رنگ پس ندادن پتو مطمئن شوید.

عامل دیگری که باید به آن توجه کنید، قابلیت شست‌وشوی پتو توسط ماشین لباسشویی است که تقریبا می‌­توان گفت در اکثر ماشین­‌ها این ویژگی وجود دارد. 

در صورتی که ماشین لباسشویی از ویژگی شستن پتو برخوردار بود، توجه داشته‌باشید که دمای پایین را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید که تاروپود پارچه بدون آسیب باقی بماند. 

در مورد مایع یا پودر ماشین لباسشویی، بهتر است مایع لباسشویی را به مقدار کم‌تر از حد معمول داخل محفظه بریزید. این کار باعث می‌­شود تا تمام مایع لباسشویی از پتو پاک شده و لکه بر روی پارچه باقی نگذارد.

مشاهده رایگان هزینه خدمات نظافت منزل و ساختمان!

شستن پتو در ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی برای شستن پتو چه­ قدر است؟

برای شستن پتو با ماشین لباسشویی باید توجه داشته‌باشید که میزان گنجایش ماشین لباسشویی از ۷ کیلو الی ۱۲ کیلو باشد. بهتر است تا حد امکان لباس دیگری را همراه با پتو داخل ماشین لباسشویی نیندازید.

مراحل شستن پتو با ماشین لباسشویی

شستن پتو با ماشین لباسشویی به جنس و اندازه پتو و میزان گنجایش و توان ماشین لباسشویی بستگی دارد. با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی می‌­توانید از قابلیت شست‌وشوی پتو مطمئن شوید. 

برچسب مراقبت از پارچه که بر گوشه‌­ای از پتو چسبانده شده نیز قابلیت شست‌وشوی دستی و ماشینی را نشان می‌دهد.

در این‌­جا، مراحل شستن پتو با ماشین لباسشویی آورده شده است:

تمیز کردن سطحی و جداسازی پرز، کرک و مو از روی پتو

بهتر است پیش از اقدام برای قراردادن پتو درون ماشین لباسشویی، پتو را به خوبی تکان داده تا از هرگونه آشغال، کرک و مو پاک شود. پرزهای کوچک ممکن است درون فیلتر ماشین لباسشویی گیر کرده و دردسرساز شوند.

تست رنگ دادن پتو

برای این کار کافیست تا بخش کوچکی از پتو را درون تشت آب گرم خیس کرده و بگذارید ۴۰ دقیقه تا یک ساعت بماند. پس از آن، پتو را از آب بیرون کشیده و با یک حوله یا پارچه سفید آبش را بگیرید. 

اگر پتو رنگ پارچه را تغییر داد، حتما پتو را به تنهایی درون ماشین لباسشویی بیندازید تا رنگ لباس­های دیگر را تغییر ندهد.

شستن پتو در ماشین لباسشویی

در این مرحله، پتو را درون ماشین لباسشویی قرار داده و سعی کنید تا وزن آن را به طور مساوی در محفظه شست‌وشو پخش کنید. این کار باعث می‌­شود تا تمام بخش­‌های پتو به یک اندازه شسته و تمیز شود. 

اگر با یک بار شستن پتو احتمال می‌­دهید که به طور کامل تمیز نشود، بهتر است آن را در ابتدا روی حالت پیش شست‌وشو (pre wash) قرار داده و سپس دکمه شستن پتو در ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. 

این حالت در بیشتر ماشین لباسشویی­‌ها با عنوان “Bedding”، “Bulky” يا “Heavy Duty” وجود دارد. اکنون کافی است تا دکمه Start ماشین لباسشویی را بزنید. دقت داشته‌باشید که انتخاب برنامه مناسب شستشوی پتو در لباسشویی بهتر است از یک ساعت بیشتر نباشد.

اگر خواهان استفاده از نرم کننده برای شست‌وشوی پتو هستید، حتما برچسب موجود بر روی پارچه را بررسی کنید تا در صورت استفاده، آسیبی به پتو وارد نشود. برای پیشگیری از ایجاد لکه نرم کننده بر روی پتو کافی است تا نصف فنجان سرکه سفید را درون محفظه جاپودری بریزید.

نظافت خانه و ساختمان با تیم کاربلد آچاره

ظرفیت ماشین لباسشویی برای شستن پتو چه­ قدر است؟

کلام آخر شستن پتو با ماشین لباسشویی

در این مطلب، به  توضیح درباره شرایط شستن پتو با ماشین لباسشویی پرداختیم. در مرحله اول، توصیه می‌­شود تا برچسب موجود روی پتو را به دقت بررسی کرده و از قابلیت شست‌وشوی آن با ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. 

پس از آن، توان و گنجایش ماشین لباسشویی را مورد توجه قرار دهید. اگر ماشین لباسشویی شما برای وزن کمتر از ۷ کیلو بود، بهتر است از شستن پتو با صرف نظر کنید؛ چرا که وزن پتو در حالت خیس، حدود ۲ الی ۳ برابر سنگین می‌­شود. 

اگر شما بخواهید شستن پتو با ماشین لباسشویی را انجام دهید، به چه نکاتی توجه می‌­کنید؟ و علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی چیست؟برایمان بنویسید.

سوالات متداول

1- آیا امکان شستن پتو در ماشین لباسشویی وجود دارد؟

برای اطمینان از این مورد، برچسب موجود بر روی پتو و گنجایش ماشین لباسشویی را به دقت بررسی کنید. اگر بر روی برچسب پارچه محدودیت شست‌وشوی ماشینی وجود نداشت و ماشین لباسشویی شما از ۷ کیلو به بالاست، می‌­توانید پتو را درون ماشین لباسشویی بیندازید.

۲- از چه شوینده­ای برای شستن پتو در ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

پیشنهاد می‌­کنیم از شوینده­‌های مایع که قدرت پاک‌کنندگی قوی و پاک‌شدن سریع از روی جنس پتو را دارند، استفاده کنید. استفاده از پودر لباسشویی ممکن است باعث ایجاد لکه روی پتو شود.

به این پست امتیاز دهید

نوشته روش شستن پتو با ماشین لباسشویی چگونه است؟ اولین بار در مجله وبسایت آچاره. پدیدار شد.Source link

دیدگاه خود را بنویسید

تماس فوری